Bonelowe Kieszeniowe Lateksowe Piankove Termo

Wybór materaca, stelaża i łóżka nie jest wcale proste. Na rynku jest wiele typów i rodzajów materacy, stelaży i łóżek. Nie są reguły określające odpowiedni materac dla każdej osoby. Każdy człowiek ma inną wagę, wzrost, budowy ciała. W domu mamy już często stare materace, zużyte materace. Mamy stare łóżka i stelaże. To nie jest dobre dla nasze spanie. Materace są zwykle położone na niesprawnym stelażu. Sprawna podkładka jest równa, najlepiej stelaż regulowana czy nie regulowana. Stelaż musi być przewiewny dlatego żeby materac oddychał. Każdy człowiek się poci nawet w nocy. Wielkość łóżka jest też bardzo ważna. Wielkość łóżka powinna być o 20- 30 cm większa niż wysokość użytkownika. Szerokość łóżka jest 90 - 100 cm dla jednego użytkownika. Wielkość łóżka małżeńskiego może być już od 160 cm.

Wybór materaca może być prosty, jeśli rozumie się właściwości każdego wypełnienia i wie się, na co zwracać uwagę.

MATERAC TERMOELASTYCZNY

Pianka termoelastyczna, zwana też wiskoelastyczną lub leniwą, reaguje na ciężar i temperaturę ciała idealnie dopasowując się do niego i odwzorowując dokładnie kształt i ułożenie. Zapewnia doskonale podparcie bez względu na budowę ciała czy pozycję leżenia. Pozwala kręgosłupowi na zachowanie anatomicznego ułożenia i redukuje naciski. Daje jedyny w swoim rodzaju komfort snu opisywany przez użytkowników jako sen w powietrzu.

MATERAC LATEKSOWY

Zapewnia wysoki stopień elastyczności punktowej i dopasowania do naturalnych krzywizn ciała. Lateks jest bardzo wytrzymałym materiałem, odpornym na odkształcenia. Budowa kanalikowa umożliwia oddychanie i wewnętrzną cyrkulację powietrza w materacu. W lateksie nie rozwijają się bakterie i grzyby, zalecany jest więcej alergikom.

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY

Pianka wysokoelastyczna ma mniej jednolitą strukturę niż standardowa pianka poliuretanowa. Dzięki temu cechuje się lepszymi parametrami podtrzymywania ciała i komfortu snu - porównywalnymi z lateksem. Odzyskuje pierwotny kształt dwa razy szybciej niż standardowa pianka, cechuje się też wyższą od niej odpornością na odkształcenia i elastycznością. W czasie użytkowania można zauważyć jedynie nieznaczne ubytki sztywności.

MATERAC KIESZENIOWY

Umieszczenie każdej sprężyny w osobnej kieszonce powoduje zwiększenie elastyczności punktowej. Materac dopasowuje się do kształtu ciała - niezależnie uginające się sprężyny dopasowują się do kształty ciała -  zapadają się pod wystającymi częściami i podtrzymują pozostałe. Materace kieszeniowe nie przenoszą ruchu - nadają się więcej dla dwóch osób śpiących na jednym materacu. Materiał dodatkowo wygłusza hałas pracującej sprężyny.

MATERAC BONELOWY

Prosta konstrukcja połączonych ze sobą sprężyn daje elastyczność powierzchniową. Przenoszą ruchy - nie są zalecane dla dwóch osób śpiących na jednym materacu. Stosunkowo tanie i dosyć wytrzymałe przy prawidłowym użytkowaniu.

POKROWCE

Pokrowce materacy w większości wykonane są z bawełny, która dobrze oddycha i wchłania wilgoć. Dla osób uczulonych na surowce naturalne przeznaczone są pokrowce antyalergiczne, wyposażone w zamek rozdzielny z możliwością prania. Pokrowce pikowane naturalną owczą wełną dają ciepło, ale nie nadają się do prania dlatego są one zazwyczaj na stałe zaszyte bez możliwości zdjęcia. Dla zwiększenia wygody i trwałości materaca możemy zaopatrzyć się w przekładkę lub ochraniacz. Wykonuje się je z pianki poliuretanowej ze zdejmowanym pokrowcem nadającym się do prania.