Nowy materac

Kupując materac, należy brać pod uwagę wiek, wzrost i wagę, a także ewentualne dolegliwości kręgosłupa osoby, dla której jest przeznaczony. Jeśli zostanie wybrany dobrze, zapewni ciału relaks. Kiedy dokonamy niewłaściwego wyboru, nie pozwoli odpocząć mięśniom pleców i karku oraz kręgosłupowi. Najlepsze są materace, które charakteryzują się tzw. elastycznością punktową. Oznacza to, że bardzo dobrze dopasowują się do nacisku wywieranego przez każdą część naszego ciała.

Materac do spania powinno wymieniać się co 7 lat, a nawet i częściej. Zastanawiałeś się, kiedy ostatni raz Twój materac do spania został wymieniony? Większość osób wybiera się po nowy materac dopiero wtedy, gdy stary się rozpada, praktycznie uniemożliwiając spanie.

Niestety nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo komfort spania wpływa na nasze życie. Codzienność mogłaby być o niebo lepsza, gdyby wielu z nas wymieniło swoje materaca na nowe. Spanie na zużytym materacu to jak wystartowanie w maratonie w porwanych butach. Nikt przy zdrowych zmysłach by tego nie zrobił. Dlaczego więc torturujemy swoje ciała, śpiąc na zniszczonych materacach? Czas to zmienić!


Polecamy:


materace piankowe

materace kieszeniowe

materace lateksowe

materace bonelowe

materace termo elastyczne

materace wysokoelastyczne

materace kokosowe

materace dla dzieci

przekładki i nakładki

stelaże